REKLAMA
Znaleziono 360 wyników
280 mln zł dla czterech polskich miast z Funduszy Szwajcarskich. Wkrótce piętnaście kolejnych umówartykuł
Pokaż artykuł
280 mln zł dla czterech polskich miast z Funduszy Szwajcarskich. Wkrótce piętnaście kolejnych umów
Hrubieszów, Końskie, Kraśnik i Starachowice - to pierwsze miasta, które podpisały umowy o dofinansowanie projektów ze Szwajcarsko - Polskiego Programu Rozwoju Miast. Czyste powietrze, nowoczesny transport, wsparcie przedsiębiorczości, a także młodzieży w wyborze zawodu staną się atutami tych miast. W Kraśniku powstanie Akademia Rozwoju i Centrum Przedsiębiorczości, a Hrubieszów wybuduje tężnie solankową i Centrum Edukacji Ekologicznej.
Trwa wyburzanie kontrowersyjnego budynku Solpolu we Wrocławiu. Wiemy, co powstanie zamiast niegoartykuł
Pokaż artykuł
Trwa wyburzanie kontrowersyjnego budynku Solpolu we Wrocławiu. Wiemy, co powstanie zamiast niego
Przy ulicy Świdnickiej 21-23, w samym centrum stolicy Dolnego Śląska trwają prace związane z wyburzaniem budzącego duże kontrowersje budynku dawnego domu handlowego Solpol. Według wcześniejszych planów prace miały się zakończyć 31 lipca. Jak widać nadal trwają. Według najnowszych informacji, mają zakończyć się we wrześniu.
Amerykańska firma Genuine Parts Company otworzyła Globalne Centrum Technologiczne w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Genuine Parts Company otworzyła Globalne Centrum Technologiczne w Krakowie
Kolejna amerykańska firma stawia na stolicę Małopolski. Tym razem jest to założona w 1925 roku w Atlancie firma Genuine Parts Company (GPC), która jest globalnym liderem dystrybucji części samochodowych i przemysłowych.
Na wrocławskim Nadodrzu powstanie kolejna nowa inwestycja mieszkaniowa [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na wrocławskim Nadodrzu powstanie kolejna nowa inwestycja mieszkaniowa [WIZUALIZACJE]
Kolejna nowa inwestycja mieszkaniowa na wrocławskim Nadodrzu. Na pustej działce przy ulicy Kurkowej 36, w miejscu po wyburzonej kamienicy, powstanie Nowa Kurkowa. Inwestorem jest firma Akademia Development Sp. z o.o. z Warszawy.
firma
Pokaż firmę
Akademia Maluszka s.c.
Wrocław, Tarnogajska 18
firma
Pokaż firmę
Polska Akademia Nauk
firma
Pokaż firmę
Wojskowa Akademia Techniczna
[Gliwice] Osiedle Pyskowiceinwestycja
Pokaż inwestycję
[Gliwice] Osiedle Pyskowice
Pyskowice
Budynek wielofunkcyjny Akademii Marynarki Wojennejinwestycja
Pokaż inwestycję
Budynek wielofunkcyjny Akademii Marynarki Wojennej
Gdynia, Śmidowicza 69
Niemiecki koncern Bayer rekrutuje pracowników do swojego Digital Hubu w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern Bayer rekrutuje pracowników do swojego Digital Hubu w Warszawie
W lipcu ubiegłego roku niemiecki koncern Bayer otworzył w Warszawie swój polski Digital Hub, który ma opracowywać globalne rozwiązania cyfrowe z zakresu zdrowia i rolnictwa. Firma już zatrudniła stu pracowników. Cały czas aktywnie rekrutuje i poszukuje nowych talentów. Docelowo pracę w nim ma znaleźć nawet 400 specjalistów IT.
Ryanair zwiększa zatrudnienie we Wrocławiu. Poszukuje inżynierów z branży lotniczejartykuł
Pokaż artykuł
Ryanair zwiększa zatrudnienie we Wrocławiu. Poszukuje inżynierów z branży lotniczej
Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie, ogłosiła w piątek, 25 lipca, że zamierza zatrudnić do 100 doświadczonych inżynierów lotniczych i początkujących inżynierów, którzy dołączą do Akademii Inżynierskiej we wrocławskim hangarze. Rekrutacja związana jest z dalszym rozwojem przewoźnika, by do 2034 r. przewieźć 300 milionów pasażerów.
Wojskowa Akademia Medyczna wraca do Łodzi. 400 mln zł od rządu na odbudowę uczelniartykuł
Pokaż artykuł
Wojskowa Akademia Medyczna wraca do Łodzi. 400 mln zł od rządu na odbudowę uczelni
Rząd przyjął 14 kwietnia projekt ustawy o reaktywacji Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, która ma wznowić działalność już 1 lipca. To odpowiedź na dramatyczne braki kadrowe w wojskowej służbie zdrowia, sięgające – jak podkreślono w uzasadnieniu – nawet 40–60 proc. w zależności od specjalizacji.
[Wrocław] Sprawdź, jak we wtorek dojedziesz na stadion i lotniskoartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Sprawdź, jak we wtorek dojedziesz na stadion i lotnisko
Jak w każdy z dni meczowych we Wrocławiu, również we wtorek 12 czerwca na ulice naszego miasta wyjad...
[Wrocław] Dodatkowa komunikacja na mecz Polska-Czechy. Zobacz, jak dojechać na stadionartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Dodatkowa komunikacja na mecz Polska-Czechy. Zobacz, jak dojechać na stadion
W sobotę o godzinie 20.45 reprezentacje Czechy i Polski zmierzą się na Stadionie Miejskim. Podobnie...
[Wrocław] Ośrodek Badawczo-Naukowo-Dydaktyczny Dolnośląskiej Farmacji (Akademia Medyczna)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Ośrodek Badawczo-Naukowo-Dydaktyczny Dolnośląskiej Farmacji (Akademia Medyczna)
Wrocław, Krzyki
[Gdynia] Akademickie Centrum Sportoweinwestycja
Pokaż inwestycję
[Gdynia] Akademickie Centrum Sportowe
Gdynia, Żeglarzy
Przedwojenne kino Tęcza przy ul. Suzina 6 w Warszawie zostanie ponownie częściowo otwarteartykuł
Pokaż artykuł
Przedwojenne kino Tęcza przy ul. Suzina 6 w Warszawie zostanie ponownie częściowo otwarte
Przedwojenne kino Tęcza na warszawskim Żoliborzu zostanie ponownie otwarte. Powrócą seanse filmowe w tym obiekcie. Będziemy mogli je obejrzeć na dziedzińcu kina. Na początek zaprezentowane zostaną filmy Andrzeja Wajdy.
[Słabomierz] Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Drivelandinwestycja
Pokaż inwestycję
[Słabomierz] Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Driveland
Słabomierz, Wiskitki, Żyrardowska 2
Podpisano list intencyjny w zakresie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano list intencyjny w zakresie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii w Polsce
29 maja 2023 r. w towarzystwie wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio, przedstawiciele spółek skarbu państwa i wybranych uczelni podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie elektrochemicznego magazynowania energii. Dzięki zgromadzeniu potencjału naukowego i inwestycyjnego możliwa będzie budowa fabryki ogniw jonowych, które zostaną wykorzystane w polskich magazynach energii, zarówno prosumenckich, jak i wielkoskalowych.
W Łodzi powstanie pierwszy w Polsce zakład recyklingu OZEartykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstanie pierwszy w Polsce zakład recyklingu OZE
Pierwszy w Polsce zakład dedykowany pełnemu recyklingowi urządzeń energetycznych wykorzystywanych w OZE uruchomi w drugim kwartale 2024 roku spółka 2loopTech S.A. Polska firma powiększa zespół i zapowiada ekspansję międzynarodową.
REKLAMA